technicka_podpora_proc_clt

Proč využít technologii CLT ve vašich projektech?

Navrhování i realizace staveb z CLT panelů je jednoduchá, časově nenáročná, ekonomická a také ekologická. Díky výborným technickým vlastnostem můžeme CLT panely velmi dobře přizpůsobit konkrétním potřebám. Technologie CLT je vhodná pro návrhy a realizace náročných staveb. Architektům a projektantům poskytuje volnost při tvůrčí činnosti a umožňuje navrhovat odvážná řešení projektů.

Výhody staveb z CLT

Technologie výstavby z CLT panelů je ucelený stavební systém z prefabrikovaných velkoformátových komponentů vyrobených z křížem vrstveného masivního dřeva. Odtud zkratka CLT – Cross Laminated Timber.

Pasivní standart pro budoucnost

Díky výborným tepelně-izolačním vlastnostem CLT panelů se jedná o jedno z nejmodernějších a vysoce efektivních řešení pro pasivní, nulové a aktivní dřevostavby.

Odstranění rizik při výstavbě

Výstavba pomocí CLT panelů odstraňuje chyby běžných dřevostaveb, významně snižuje riziko technologické nekázně při výstavbě a díky tomu zvyšuje kvalitu hotových staveb.

Šetrné k životnímu prostředí

CLT panely jsou novým standardem v oblasti občanské výstavby. Zanechávají minimální uhlíkovou stopu a díky tomu jsou šetrné k životnímu prostředí.

Příroda na dotek

CLT technologie přináší nové možnosti při návrhu architektury v interiéru. Výsledkem je moderní bydlení s vysokým podílem přírodních materiálů.