Využíváme CLT panely

Pro stavbu domů používáme CLT panely, které jsou vyrobeny z masivního dřeva. Dřevo je jako stavební materiál mnohem ekologičtější než beton, ocel nebo cihly. Nestavíme však sruby nebo roubenky, ale vytváříme zdravé bydlení budoucnosti. CLT panely se dají upravit téměř jakýmkoli způsobem.  Nevíte, jaké technologie jsou vhodné pro váš dům? Naši odborníci vás pomohou vybrat to nejlepší pro váš nový domov.

Zdravé prostředí v domě

Nebudete mít doma nadbytečnou vlhkost ani suchý vzduch. Když je potřeba, masivní dřevo pohltí nadbytečnou vlhkost nebo ji v případě potřeby naopak uvolní.

Příjemně i v létě

Teplo díky CLT panelů prochází přes stěny domu velmi pomalu (4 – 7 hodin). Díky tomu se v našich domech budete cítit příjemně i v létě.

Váš dům bude dýchat

Masivní dřevěné CLT panely mají difúzně otevřenou konstrukci. Přebytečná vlhkost z interiéru domu prostoupí stěnami až na vnější plochu domu a odpaří se.

Více prostoru

Stěny domů Futurami mohou být tenčí až o 10 cm oproti zděným stavbám. Na ploše 100 m² tak domy z CLT panelů ušetří až 10 m² místa.

Úspora energie a vzduchotěsnost

Dřevo je až 5× lepší izolant než například beton, a proto mají domy postavené z CLT panelů výborné tepelně izolační vlastnosti a jsou dokonale těsné.

Certifikát kvality

Při stavbách domů používáme CLT panely od firmy Stora Enso. Jedná se o jednoho z největších dodavatelů prefabrikovaných materiálů ze dřeva na světě.

Jednoduchá konstrukce

Na rozdíl od rámových dřevostaveb je stavba nosné konstrukce jednoduchá a efektivní, díky výrobě CLT panelů pomocí CNC strojů s milimetrovou přesností.

Odolnost vůči požáru

CLT panely mají všechny atesty a certifikáty, prokazující jejich vhodnost použití pro stavební konstrukce. Dřevostavby z CLT odolávají požáru a destrukci lépe, než ocelové či betonové stavby.

Montáž domu bez chyby

U CLT staveb nedochází k narušení těsnosti budovy, vzniku tepelných mostů či hromadění vodní páry. V jednoduchosti je síla a pro CLT dřevostavby to platí dvojnásob.

Statická odolnost

Jsou CLT panely bezpečné? Nemusíte se bát. Všechny CLT prvky mají vysokou statickou únosnost, jsou stabilní a pevné. Právě to nám umožňuje realizovat náročná architektonická řešení.